Etusivu » Karismaattisen kauniit asut

Karismaattisen kauniit asut

Eikö olekin aivan upeaa punaista hehkua näissä By Malene Birgerin pre fall -malliston asuissa. Luit aivan oikein eli kyseessä on jo ensisilmäys tulevaan syksyn mallistoihin. BMB on nimennyt tämän uuden punaisen värin nimellä ”poinciana” Googailin vähän tätä väriä ja sen nimen alkuperää. Liekkipuun tulenpunaiset kukat ovat juuri tämän värisiä ja suurin terälehti on oranssi-punajuovainen. Todella kaunis väri, joka sopii niin tummahiuksiselle kuin vaalealle.

Piipahdin lauantaina meidän kevään viimeisessä Muotia ja Brunssia -tapahtumassa. Tämä kevät on hurahtanut todella nopeasti ja nyt ollaan jo ihan kesän kynnyksellä. Olen itse ollut alusta lähtien mukana tapahtumassa ja upeaa, että tapahtuma on vakiinnuttanut paikkansa.

Syksyllä jatkuu edelleen MIX & MATCH eli kuoseja yhdistellään sikinsokin. Rohkeimmat unohtavat yhdistelysäännöt ja asuihin sekoitetaan useampaa kuosia ja raitaa. By Malene Birger hallitsee tämänkin todella tyylikkäästi. Huomaa muuten tosi ylimakeet MS CHIEF -puhelinkuoret. Niissä on asennetta!
Mustavalkoisen ystävälle FilippaK on aina varma valinta. Taisinkin edellessä postauksessa kirjoitella valkoista liehuvista lahkeista. En ole muutamaan vuoteen omistanut valkoisia kesähousuja. Ehkäpä tänä kesänä on niiden vuoro. Valkoinen on tänä kesä jälleen ajankohtainen valkoisena housupukuna.
Tätä rohkeaa By Malene Birgerin pyjamalookia ihastelin jo Bock`s goes Fashion -näytöksessä. Rohkea pukeutuja valitsee tämän juhliin ja kerää varmasti kiitosta valinnallaan. Rauhallisempi vaihtoehto on valita vain pusero yhdistämällä se valkoisiin tai mustiin housuihin. Samoin raidallinen tunika on kaunis vaihtoehto.



Löysitko sinä omaa suosikkiasi näistä karismaattisen kauniista asuista?



-tuulanneli


 Asukokonaisuudet // Karisma Vaasa


Näytöksen kehykset ja aurinkolasit // Iris Optikko

Hiukset // Hiushuone Minna



10 Comments

  1. Melissa
    Kirjoittaja
    22.5.2018 / 05:39

    Kauniita asuja 🙂

    • tuulanneli
      Kirjoittaja
      23.5.2018 / 20:39

      Kiitos Melissa 🙂

  2. Katta
    Kirjoittaja
    22.5.2018 / 09:31

    Kiitos! Mieli piristyi todella kauniista syksyn väristä. Voisin ottaa käyttöön jo kesäksi. ☀️ Katta /Arki(paska)ruokaa

    • tuulanneli
      Kirjoittaja
      23.5.2018 / 20:41

      Malenen ensi syksyn punainen sävy on todella kaunis ja niin naisellinen. Samoin täällä voisin kotiuttaa nuo kaikki vaatteet!

  3. Meikkiholisti
    Kirjoittaja
    23.5.2018 / 17:25

    Aivan ihania nuo pari ekaa oranssin punaista <3 🙂

    • tuulanneli
      Kirjoittaja
      23.5.2018 / 20:42

      Eikö olekin kaunis tuo uusi Malenen poinciana sävy! Sävy on todella onnistunut ja tyylikäs.

  4. cincinsouliina
    Kirjoittaja
    23.5.2018 / 21:23

    Löysin suosikkini, kiitos kysymästä! Se on tuo tulenpunainen mekko. Muutenkin upeita asuja ja malleja.?

    • tuulanneli
      Kirjoittaja
      2.6.2018 / 16:25

      Eikö ollutkin upea tuo tulenpunainen mekko 🙂 Tämä väri on vain niin superihana!

  5. Nimetön
    Kirjoittaja
    23.5.2018 / 23:07

    Ihania kuvia ihanista asuista ?✨? – Tanja

    • tuulanneli
      Kirjoittaja
      2.6.2018 / 16:25

      Voi kiitos Tanja 🙂

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.


Looking for Something?