![]() |
College // COS, scarf // Day Birger et Mikkelsen
|
Moikka murut! Katsotaan, mitkä olivat viime viikon parhaat palat.
Viikon paras väri oli harmaa. Kaunis ja seesteinen väri, joka sopii vaikka minkä kanssa. Muistan, että muutama vuosi sitten en olisi voinut edes kuvitella tätä väriä itselleni. Nyt harmaa valtaa alaa vaatekaapissani valkoiselta.

Viikon herkullisen lautanen on tässä. Harmi, ettei se ollut minun oma!

Viikon iloisin ilme. Ivonne aurinkoinen hymy kertoo paljon. Kiitos vielä DOPPwoman kivasta ja iloisesta näytöksestä. Kaikilla oli hauskaa. Pukeutuminen, kauniit vaatteet ja shoppailu ovat parasta terapiaa meille naisille. Muistetaan hymyillä, näin me tuodaan iloa jokaisen päivään! Kaunis hymy on naisen paras asuste!

Viikon paras kosmetiikkaostos. (Siis ihan ite ostin!) Olen ihan hiekkona Diorin huulipuniin ja kyllä tässäkin taas tulee esille, laatu on aina laatua. Naisellisuus nousee ihan omille asteikolle tämän Diorin kanssa!

Viikon mielenkiintoisin shoppailukohde oli Relove. Uudenalainen lifestylekonsepti, jossa uusi ja vanha ovat sulassa sovussa. Kaiken kattoteemana toimii rakkaus kierrätykseen, vastuulliseen kulutukseen ja ekologisuuteen. In love with Relove!

Viikon ihanin drinksu. Piipahdin viikonlopulla isolla kirkolla ja kävin pyörähtämässä Blogger´s Inspiration Day -tapahtumassa. Päivä oli täynnä mielenkiintoisia kohtaamisia upeiden bloggareiden kanssa. Täydet kymmenen pistettä tapahtuman järjestelyistä! Kattilanhalli toimi paikkana loistavasti. Yhteistyökumppanit olivat satsanneet osastoihin. Eli lisää juttua tapahtumasta on tulossa runsaasti, kunhan saan kuvamateriaalia käsiini. Kiitos vielä Marjo ja Tuuli upeasta päivästä. Ladypoweria parhaimmillaan!
-tuulanneli
Kirjoittaja
Paljon kivoja asioita on mahtunut viikkoosi ?
Kirjoittaja
Kiitos Tuija 🙂
joskus se viikko tuntuu tylsältä mutta sitten kun katselee kuvia, huomaa kuinka paljon kivoja asioita on tapahtunut.
Kirjoittaja
Oi miten paljon kaikkea oletkaan ehtinyt! Ja tuo harmaa on kyllä sinulla kaunis!
Kirjoittaja
Kiitos Anu 🙂
Harmaa on todellakin minun lemppariväri tällä hetkellä. Useasti se on parempi kuin voimakas valkoinen väri!
Kirjoittaja
Mulle shoppailu aiheuttaa vaan stressiä, koska oon siinä niin kehno :D. Mutta uskotko, että viikonlopun laivaristeilyllä sain itsestäni sen verran irti, että ostin uuden hajuveden (kun luotto-Versace loppui) ja vieläpä oikein Chanelin :). Se on paljon multa se. (Ja on muuten ihan älyttömän ihana tuoksu se vihreä Chanel Fresh. Aaah.)
PS. Eikä sitten auennut meilläkään se kenttä, kun tulee aina vaan lunta… Mutta Vappuna sit.
Kirjoittaja
Moikka Annukka 🙂
Kuulostaa todella ihanalta tuo sinun uusi tuoksu! täytyy kyllä myöntää, että itse allekirjoittaneella on shoppailu vähentynyt radikaalisti näin iän myötä. Mutta kyllä se on terapeuttista sitten kun sinä harvoin lähdet ostoksille! Ehkä niistä harvoista kerroista nauttii vielä enemmän.
Joo me ei päästä vielä vappunakaan kentälle 🙂 nämä ilmat ovat olleet tällä viikolla jotain järkyttävää!
Kirjoittaja
Jotenkin näistä sinun viikon parhaat -postauksistasi tulee aina hyvälle tuulelle bloggaajakollega <3! Niin nytkin!
Kirjoittaja
Heippa Minna 🙂
Voi hitsi, kun kiva kuulla!!!! ja tiedätkös mitä, näitä on superkiva tehdä. Viikolla usein mietin, että tämä kuva menee viikkokatsaukseen ja jne….
Kirjoittaja
Oli kiva lauantai! Ja hyvä, että ehdittiin Relovessakin käydä.
Kirjoittaja
Meidän lauantai onnistui kyllä yliodotusten!
Kirjoittaja
Harmaa on sinun värisi ehdottomasti 🙂
Lauantai oli superhauska päivä ja ihanaa oli tavata! Relove kruunasti kaiken <3
Kirjoittaja
Kiitos Marjo 🙂
meillä oli todella mukava päivä !!! Toivottavasti nähdään taas kohta uudelleen!
Kirjoittaja
Kauniita kuvia, tulin hyvälle tuulelle. Mukavaa päivää sinulle!
Kirjoittaja
Voi kiitos Tiina 🙂 Samoin aurinkoa sinunkin päivääsi!
Kirjoittaja
Kerrassaan ihanat viikon parhaat! Kauniit ja positiiviset!
Iloista vappuviikkoa!
Kirjoittaja
Kiitos Tuula 🙂 kevät on aina täynnä positiviisuutta 🙂