


Valo on tullut takaisin ja bloggari on todella onnellinen. No tottakai eihän sitä valoisuutta kestänyt kun muutama tunti mutta sekin riittää. Minulle riittäisi ihan tämä määräkin lunta. Meillä täällä länsirannikolla sitä on vain ihan vain muutama sentti. Joskus aikaisemmin kirjoitin, että kun lunta tulee niin vaihdetaan mustaan uniformuun. Syksyn luottovaate midimittainen neuletakki ja alle perusvalkoinen neule, joka on osoittanut helpoksi yhdistellä eri kokonaisuuksien kanssa. Tässä sulassa sovussa siis puuvillaa ja villasekoitetta.
Nyt lähden valmistautumaan toisiin peräkkäisiin pikkujouluihin. Viime aikoina on tuntunut, että kaikki tapahtumat ovat päällekkäin ja samana päivänä tai viikonloppuna.
Kivaa viikonlopun jatkoa ja nautitaan kauniista valkoisista maisemista!
Knitwear//Samsoe&Samsoe, white knitwear and jeans//H&M, fur collar//L’asessor

Kirjoittaja
Musta-valkoisuus toimii sun asuissasi hyvin. Kaunis tuo kaulus.
Kirjoittaja
Kiitos maiju <3 pidän itsekin tuosta kauluksesta paljon ja olenkin kirjoittanut aikaisemmin, että se on ollut kaapissa monta vuotta käyttämättömänä!
Kirjoittaja
Tosi kiva ja mukavan talvinen asu:)
Kirjoittaja
Kiitti Virpi <3 – midi mittainen neuletakki on vaan niin helppo pitää ja yhdistää!
Kirjoittaja
Ihanaa pikkujoulua, olet upea! <3
Kirjoittaja
Voi kiitos ihanainen Tiia <3
Kirjoittaja
Ihana tyylikäs asu! Leppoisaa sunnuntaita! 🙂
Kirjoittaja
Kiitti Katja <2 ja samoin rauhallista sunnuntain jatkoa!